Украинская кровь в королевских династиях Европы: почему важно об этом помнить

1 минута
20,4 т.
Украинская кровь в королевских династиях Европы: почему важно об этом помнить

В ленте новостей прочла, что Елизавета II имеет юбилейную дату. 70 лет назад она взошла на английский трон.

- Слышишь, а действительно английская королева Елизавета II праправнучка Ярослава Мудрого? - спрашиваю у исторического авторитета, потому что мало что там наши журналисты понаписывают. Авторитетом для меня является мой муж, историк, мнению которого я доверяю.

Далее текст на языке оригинала

Чоловік здивовано глянув на мене, мовляв, що з тобою, ти ж це знаєш, нащо перепитуєш, але докоряти не став. Засміявся:

Видео дня

- Та у всіх королівських династій Європи тече українська кров!

І от оце речення (ну не відкриття ж зовсім) чомусь гахнуло по голові, як кувадлом.

І знаю ж це. І сама ж лекцію маю на мовну тематику, де згадуємо Ярослава Мудрого, якого називали сватом для всієї Європи. Це він, крутезний правитель, крутезної супердержави (нашої держави) поодружував і повіддавав заміж своїх доньок і синів у Європу, а ті понароджували там нові династії королів...

Але одна справа знати про нашу сиву давнину, і говорити про неї відсторонено, а інша - щоб отак, іде тобі на зустріч із Букінгемського палацу живесенька Єлизавета ІІ - і це вона нащадок нашого Ярослава, а перед цим її тато Георг VІ - нащадок. А перед ним його старший брат нащадок. І отак розмотуючи клубочок назад - доходиш до нас із вами, до нашого Києва, нашого Ярослава… А Московія ж то геть десь збоку-припьоку до цього всього. І близько поруч не стояла до отих усіх ниточок-павутинок, які пов'язують нас родинними зв'язками з усією Європою. І як же ж їй кров з носа треба бути з нами "аднім народом"! Ну кров з носа просто!

І хоч знаємо ми це все, та мабуть треба отак щодня показувати нам нові нотки і нові барви, нові грані давно відомого.

Щоб ще раз і ще раз усвідомлювати, що Московії від нас треба. Наш історичний спадок. Наші родові зв’язки. Наш культурний спадок. Московія хоче бути нами. Московія хоче бути замість нас. А вкрадена назва, присвоєні князі, вбиті мільйонами українці, стерта національна пам’ять, розмита українська ідентичність – це комплексні заходи в досягненні нею своєї мети: зробити підміну, зайняти наше місце в нашій історії.

Боже, бережи Королеву! У ній далека і наша кровинка. Вона живе нагадування, хто ми є.

disclaimer_icon
Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...