УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС
Служба спасения детей
Служба спасения детей
МБО "Служба порятунку дітей"

Блог | Три правила для безопасных каникул, которые должен знать ребенок

Три правила для безопасных каникул, которые должен знать ребенок

Літо – такий довгоочікуваний час для дітей. Час пригод, ігор на вулиці, плавання, нових друзів.

І часом тривожний час для батьків. Адже діти не ходять до школи, в них стає менше обов’язків, а значить – більше свободи.

Чи можуть батьки весь час бути поруч і контролювати кожен крок дітей? Навряд.

Як вберегти дитину від небезпек світу?

В цій статті ми поговоримо про те, як захистити дитину від сексуального насильства.

Спочатку, давайте розберемося, чому діти потрапляють у небезпечні ситуації та можуть стати жертвою злочинців?

  • Діти не вміють розрізнити небезпеку. Життєвий досвід в дитини дуже маленький. Тому, як трирічна дитина не розуміє, що чайник на плиті – гарячий, і можна опектися, так семирічна дитина не розуміє, що привітна жінка на вулиці, яка запрошує її скуштувати шоколад – може заподіяти їй шкоду.

  • Діти не вміють уникати небезпечних ситуацій. Дитина може не розуміти, що купатися самому в річці – погана ідея.

  • Діти бояться розказати дорослим про те, що трапилося через почуття провини та сорому. За даними нашого дослідження*, 45% дітей нікому не розказали про ситуації сексуального насильства, яка трапилася з ними в Інтернеті. А 78% з тих, хто розповів, поділилися історією не з батьками, а з друзями.

Щоб попередити небезпеку, з дітьми потрібно говорити і обговорювати різні ситуації, а також навчити правилам.

Які правила обов’язково повинна знати дитина?

  1. Не зберігати "поганих" таємниць. Говоріть дітям, що є хороші і погані таємниці. Підготовка подарунку для мами – це хороша таємниця. Але якщо сусід пропонує тобі гру, в якій ти почуваєшся некомфортно, або торкається інтимних частин твого тіла – це погана таємниця. І про це треба обов’язково розказати батькам.

Мультфільм "Таємниці" пропонуємо для перегляду з дітьми 8-11 років

  1. Не показувати інтимних частин тіла. Ніхто не може торкатись інтимних частин тіла дитини, або примушувати її торкатися частин тіла іншої людини. Навіть, якщо це відбувається в вигляді гри, лоскоту. Або дитину просять показати оголені частини через камеру на смартфоні чи надіслати фото в соціальних мережах.

Для вивчення цього правила можна переглянути з дитиною мультфільм "Безпечні та Небезпечні дотики"

  1. Ніколи не погоджуватися на пропозиції незнайомців. Не йти з ними нікуди, навіть, якщо вони здаються дуже милими. Якщо хтось примушує дитину, тримає за руку і кудись тягне – необхідно кричати! Можна кричати фрази "Це не мій тато!", "Я не знаю цю людину!", щоб привернути увагу оточуючих.

Для вивчення цього правила пропонуємо мультфільм "Безпечна поведінка з незнайомцями"

Завжди кажіть своїм дітям, що ви їх любите, ви на їхній стороні за будь-яких обставин. Щоб це не було. Це важливо проговорювати, щоб діти це чули і знали, що батьки можуть захистити їх.

Як реагувати, коли дитина вам розказала про неприємну ситуацію, яка трапилася з нею?

Часто буває, що батьки дуже емоційно реагують на розповідь дитини. "Навіщо ти туди пішов?", "Якби ти мені подзвонила, цього б не трапилося!" - зовсім не ті фрази, які хоче почути налякана і спантеличена дитина.

Пам ` ятайте 3 правила:

  • Ніколи не звинувачуйте дитину!

  • Винен лише злочинець!

  • Ви маєте завжди бути на стороні дитини.

Батькам важливо будувати довірливі відносини з дитиною, пояснювати їй правила, щоб дитина не потрапила в небезпечну ситуацію.

disclaimer_icon
Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...