УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Блог | "Католическое" Рождество 25 декабря придумали на Лубянке

'Католическое' Рождество 25 декабря придумали на Лубянке

Католическое Рождество?

Люди, этот "термин" запущен из Лубянки. Чтобы противопоставить нас остальному миру. Никакого "Католического Рождества" не существовало и не существует. Ибо 25 декабря Рождество отмечают также и большинство православных церквей. Сейчас не будем углубляться в тонкости календарей – Юлианского, Новоюлианского, Григорианского – просто сравним другие вещи.

Далее текст на языке оригинала

7 січня Різдво відзначають: Російська, Сербська, Грузинська, Польська, Єрусалимська, Коптська, Вірменська церкви плюс Українська Греко-католицька і... Православна церква України.

25 грудня Різдво відзначають три з чотирьох "старих" церков (Константинопольська, Олександрійська та Антіохійська), а також Румунська, Болгарська, Кіпрська, Елладська (Грецька), Чеських земель і Словаччини, Албанська плюс Американська.

В сухому залишку. З 15 помісних православних церков, які входять до диптиху Вселенського (Константинопольського) патріархату Різдво 25 грудня святкують дев`ять, включно з Вселенським патріархом, а 7 січня відповідно шість.

В компанії Московського патріархату на чолі з Гундяєвим - лише 5 православних церков, які входять до диптиху, а поки не було створено нашу улюблену ПЦУ - взагалі було 4.

Як насправді правильно? Право на існування мають різні думки. Висловлю власну.

Правильно - 25 грудня. Бо на початку нашої ери, тобто при народженні Христа, на 25 грудня припадав День зимового сонцестояння. Це момент, з якого починав прибавлятися день. Символічне народження Сонця після Сонцекресу.

А Сонце у давній християнські традиції, є символом Бога, в нікейські традиції - символом Христа. Навіть не так - хрест, або сварга були символом Сонця задовго до виникнення християнства.

Власне, 25 грудня є днем народження іранського сонячного божества Мітри, супутника Ора (Ормузда) - Бога-Отця. Це вже зороастризм. З якого беруть початок і юдаїзм, і християнство, і іслам.

Ну і, нарешті, останнє. Якщо святкувати Різдво 25 грудня, тоді можна спокійно випивати й закусювати на Новий Рік. Інакше на Новий рік ви мусите бути "на посту"...

disclaimer_icon
Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...