УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС
Сергей Степаненко
Сергей Степаненко
Литературный агент и pr-менеджер, книжный обозреватель

Блог | От Пикассо до Малевича: подборка книг об искусстве, которые вас поразят

От Пикассо до Малевича: подборка книг об искусстве, которые вас поразят

В эпоху постоянной суеты и изменчивости мира иногда важно замедлиться и почувствовать себя здесь и сейчас, ощутить момент. Почему бы не выбрать для этого изобразительное искусство, вроде бы статическое, но увлекательное, эмоциональное, где важна каждая деталь? Именно поэтому я решил составить подборку книг, с которыми можно наслаждаться наследием украинских и мировых художников просто дома, сидя в любимом кресле с чашечкой чая или кофе.

Видео дня

Далее текст на языке оригинала.

Як хворобливий хлопчик з Лемківщини перетворився на відомого американського художника та "короля поп-арту"? Про це вам розповість Кетрін Інґрем у книжці "Це Воргол". Енді знаходив красу у простому, у "одноразовому" та був переконаний, що мистецтво має бути доступним та зрозумілим усім - від англійської королеви до робітника фабрики. Проте щось звичне Воргол умів перетворити на справжню магію. Тож кожна поява художника на різних заходах ставала фурором. Впевнитися у магічних здібностях Воргола тепер можете і ви завдяки цій книжці із неймовірно приємним оформленням.

Майлз Дж. Юнгер у книзі "Пікассо: живопис, що шокував світ" знайомить нас з іншою стороною особистості відомого французького творця. Не зважаючи на всебічну підтримку від родини, Пабло почувався некомфортно в цьому світі, постійно знаходячись у пошуках себе, був знаним гульвісою. Проте можливо саме завдяки таким внутрішнім перипетіям митця світ побачив його найвідоміші роботи "блакитного" та "рожевого" циклів, що переломили хід історії.

Мистецтво - дзеркало епохи. І переконатися в цьому ви можете взявши до рук "Історію мистецтва" Стівена Фартінга, справжню художню енциклопедію, в якій знайдеться чим вразити і допитливих новачків, і експертів цієї сфери. В обрамленні лаконічного влучного тексту тут подані репродукції знакових мистецьких творів, подекуди зі збільшенням певних важливих деталей кожної картини. Готові стати свідками еволюції творчості від первісних часів і до сьогодні?

Радянський період зробив усе, аби знецінити, викреслити та привласнити собі доробки та навіть особистості українських чи дотичних до України митців. Проте сучасні дослідники активно відновлюють історичну справедливість. І результатом їх праці стають такі важливі книги як "Авангардне мистецтво в Україні, 1910–1930: пам’ять, за яку варто боротися" Мирослава Шкандрія. Це збірка біографічних есеїв, що базується на раніше невідомих фактах та є справжнім одкровенням про те, скільки ми насправді не знаємо про власну історію, яку було свідомо спотворено.

Ще одна важлива книжка цього напрямку - "Декоративне мистецтво України ХХ століття. У пошуках "великого стилю" Тетяни Кари-Васильєвої та Зої Чегусової. Це надзвичайно грунтовна робота, присвячена мотивам народної та професійної творчості в аспекті періодизації історії нашої держави. Поєднання практичної ужиткової та естетичної функцій дозволило багатьом важливим зразкам мистецтва дійти до наших днів та розповісти, чим і як жили люди минулого.

disclaimer_icon
Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...