newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
PolskiPOL
flag
русскийРУС
Олег Швец
Олег Швец
Диетолог

Блог | Новое питание в школах и садах: замена нездоровой и вредной пищи

Новое питание в школах и садах: замена нездоровой и вредной пищи

Харчування у закладах освіти

Видео дня

В останній навчальний тиждень представлено нове шкільне меню. За рік зроблено швидкі та рішучі кроки у реформуванні харчування у дитячих садочках і школах.

Насправді, далі не можна було відкладати ці зміни. Останні сімнадцять років у закладах освіти був повний і небезпечний для здоров'я дітей безлад.

Обов'язкові для виконання норми гарантували в їжі дітей 8-12 місяців 2 грами солі, 8 грамів для дітей 3-9 років і 10 грамів солі щодня для дітей старше 10 років.

Аналогічна ситуація з цукром: 30 грамів для дітей 6-12 місяців; 50 г - 3-6 років; 60 г і 70 г для віку 7-9 років та старше 10 років, відповідно, щодня, наголошую - обов'язково.

Новое питание в школах и садах: замена нездоровой и вредной пищи
Новое питание в школах и садах: замена нездоровой и вредной пищи
Новое питание в школах и садах: замена нездоровой и вредной пищи

При цьому, як було вчора зазначено, ніхто не рахував кількість калорій, які споживали діти і підлітки. А що продається у шкільних буфетах? Згодиться на обкладинку книги "Про нездорову і шкідливу їжу".

Результатом цього є те, що принаймні третина дітей має зайву вагу і ожиріння, а при переході у дорослу вікову групу відсоток збільшується до 60%. Від того ми втрачаємо щороку 400 000 співгромадян, які помирають від серцево-судинних захворювань...

Міністерство охорони здоров'я України зробило важливі правильні речі, які закріплені у вигляді вимог до харчування, норм та порядку харчування у закладах освіти. Варто подякувати Тетяні Скапі, Віктору Ляшку Ірині Руденко за наполегливість, послідовність та головне за досягнення швидких стартових результатів для запровадження здорового харчування у закладах освіти.

disclaimer_icon
Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...