УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС
Оксана Забужко
Оксана Забужко
Украинская писательница и поэтесса

Блог | Люди, не кормите вампира-Путина! Живите своей жизнью!

Люди, не кормите вампира-Путина! Живите своей жизнью!

О ПСИХОЛОГИЧЕСКИХ ВОЙНАХ, РОССИИ, ЗАПАДЕ, ЯПОНИИ И ШЕВЕЛЕВЕ.

Немного устала успокаивать своих западных друзей (у них всех panic disorder или около того). В частности, объяснять, что это и есть главное оружие Кремля - индуцированный психоз: вместо того, чтобы жить свою жизнь, строить-строить-мыслить-развиваться, вы спускаете энергию и невозмездное время своей жизни в черный унитаз "планов Путина": он диктует вам свою повестку дня. На фига же ему как-то еще "нападать", когда он и без лишних затрат, надурняк может вас чудесно парализовать какой-нибудь одной эксцентричной новостью, и вы ни о чем больше не будете думать целыми днями?

Далее текст на языке оригинала

(Колись на моїх очах у такий спосіб було паралізовано ціле покоління інтеліґенції - покоління моїх батьків, оте, котре починаємо називати "Задушеним Відродженням" - і я знаю, наскільки для нас досі - досі!!! - "невидимими" й незначними здаються ці форми психологічної війни, хоча в КГБ ними займались цілі департаменти: досі "Арештовану Коляду" ми бачимо - обшук-арешт-тюрма, це "понятно", а неможливість, десятиліттями, для десятків тисяч людей займатись улюбленою працею - це вже "не так понятно", і ніби й "не так страшно" - не повісили ж, як Івасюка, не зарубали, як Горську, не "залікували" в тюрмі до смерти, як Марченка й Снєгірьова! - ну а вже коли людина роками тільки тим і зайнята, що "грає в шахи" з КГБ, навіть на прогулянці з рідною дитиною обдумуючи стратегії захисту й нападу, то така людина просто зникає з усіх радарів, навіть в очах своїх близьких:

- Що ти кажеш, татку?

- Нічого, нічого, доцю, це я думаю, як я з одним дядьом буду розмовляти...

І так дівчинка звикає, що татко завжди зайнятий. Іноді, коли під час прогулянки його внутрішній монолог проривається уривчастим бурмотінням, вона перепитує:

- Це ти думаєш, як з одним дядьом будеш розмовляти?..

- Так, так...

І тільки через пів століття, вирісши, дівчинка розуміє, що її теж тоді було окрадено: вона теж жертва психологічної війни - андроповські технології "непомітно" відгризли і в неї колосальний шмат ресурсу, якого вона недоотримала через те, що її батьки в цей час мусили готуватись до наступного допиту і, замість спогадів, писати скарги в ЦК КПРС - тодішній еквівалент "кол-центру"...)

А сьогодні Путін - продукт "андроповської школи" - застосовує цю технологію вже в масштабі цілих країн. І всі ведуться.

Цілий тиждень повторюю на Захід на різні лади, телефоном і на письмі: люди, не годуйте вампіра! Готуйтесь проткнути його кілком, але, ради всього святого, не панікуйте, - не розмовляйте (подумки) з Путіним, розмовляйте з своїми дітьми!

І на цьому тлі - зненацька, як ковток свіжого повітря, розповідь про реакцію японських ЗМІ: єс!!! оце воно! Відчуйте різницю.

"Банзай" там уже чи не "банзай")), а психологічно - єдино грамотна реакція: та, що забезпечує концентрацію сил, а не їх розпорошення. Аж я, мимоволі облизнувшись, вкотре подумала про геніальність Юрія Шевельова, з його прогнозом щодо ролі Японії в цивілізації 21-го ст. (хто читав наше Листування, той в темі, хто не читав - стисло: Шевельов захоплювався Японією тому, що (крім Пд. Кореї) це, казав, єдина країна, якій вдалась модернізація на традиційній основі: невикористаний резервний шанс людства на майбутнє, коли Захід остаточно виснажиться...)

Учімось. Читаймо. Озброюймось.

disclaimer_icon
Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...